django-oscar - en to mr translation catalogue (59 entries)

en: Mr
mr: श्री

en: Miss
mr: कुमारी

en: Mrs
mr: सौ

en: Ms
mr: कुमारी

en: Dr
mr: डॉ

[ctx: Treatment Pronouns for the customer]
en: Title
mr: शीर्षक

en: First name
mr: पहिले नाव

en: Last name
mr: आडनाव

en: First line of address
mr: पत्त्याची पहिली ओळ

en: City
mr: शहर

en: State/County
mr: राज्य / देश

en: Post/Zip-code
mr: पोस्ट / झिप-कोड

en: Country
mr: देश

en: Search text - used only for searching addresses
mr: शोध मजकूर - केवळ पत्ते शोधण्यासाठी वापरला जातो

en: Address
mr: पत्ता

en: Addresses
mr: पत्ते

en: Addresses in %(country)s require a valid postcode
mr:  %(country)s मधील पत्त्यांमध्ये वैध पोस्टकोड आवश्यक आहे

en: Country name
mr: देशाचे नाव

en: Official name
mr: अधिकृत नाव

en: Higher the number, higher the country in the list.
mr: उच्चांक संख्या, यादीत देश सर्वात जास्त.

en: Is shipping country
mr: शिपिंग देश आहे का?

en: Countries
mr: देश

en: Phone number
mr: फोन नंबर

en: In case we need to call you about your order
mr: आम्हाला आपल्या मागणीबद्दल आपल्याला कॉल करण्याची आवश्यकता असल्यास

en: Instructions
mr: सूचना

en: Tell us anything we should know when delivering your order.
mr: आपली ऑर्डर देताना आम्हाला माहित असलेल्या कोणत्याही गोष्टी सांगा.

en: Shipping address
mr: शिपिंग पत्ता

en: Shipping addresses
mr: शिपिंग पत्ते

en: User
mr: वापरकर्ता

en: Default shipping address?
mr: डिफॉल्ट शिपिंग पत्ता?

en: Default billing address?
mr: डिफॉल्ट बिलिंग पत्ता?

en: Address Hash
mr: हॅश पत्ता

en: Date Created
mr: तयार केल्याची तारीख

en: User address
mr: वापरकर्ता पत्ता

en: User addresses
mr: वापरकर्ता पत्ते

en: This address is already in your address book
mr: हा पत्ता आधीपासून आपल्या अॅड्रेस बुकमध्ये आहे

en: Billing address
mr: बिलाचा पत्ता

en: Billing addresses
mr: बिलिंग पत्ते

en: Partner
mr: भागीदार

en: Partner address
mr: भागीदार पत्ता

en: Product
mr: उत्पादन

en: Views
mr: दृश्ये

en: Basket Additions
mr: बास्केट अतिरिक्त

en: Purchases
mr: खरेदी

en: Score
mr: गुणसंख्या

en: Product record
mr: उत्पादन रेकॉर्ड

en: Product records
mr: उत्पादन रेकॉर्ड

en: Product Views
mr: उत्पादन दृश्ये

en: Orders
mr: ऑर्डर

en: Order Lines
mr: ऑर्डर लाइन्स

en: Order Items
mr: ऑर्डर वस्तू

en: Total Spent
mr: एकूण खर्च

en: Analytics
mr: विश्लेषण

en: Product analytics
mr: उत्पादन विश्लेषण

en: Name
mr: नाव

en: Date registered
mr: नोंदणी केल्याची तारीख

en: Owner
mr: मालक

en: Frozen - the basket cannot be modified
mr: फ्रोजन - बास्केट सुधारली जाऊ शकत नाही

en: Submitted - has been ordered at the checkout
mr: सबमिट - चेकआउटवर ऑर्डर केली गेली आहे
