django-oscar - en to fa_IR translation catalogue (81 entries)

en: Mr
fa_IR: آقای

en: Miss
fa_IR: خانم

en: Mrs
fa_IR: خانم

en: Ms
fa_IR: خانم

en: Dr
fa_IR: دکتر

[ctx: Treatment Pronouns for the customer]
en: Title
fa_IR: عنوان

en: First name
fa_IR: نام

en: Last name
fa_IR: نام خانوادگی

en: First line of address
fa_IR: خط اول آدرس

en: Second line of address
fa_IR: خط دوم آدرس

en: Third line of address
fa_IR: خط سوم آدرس

en: City
fa_IR: شهر

en: State/County
fa_IR: استان

en: Post/Zip-code
fa_IR: کد پستی

en: Country
fa_IR: کشور

en: Search text - used only for searching addresses
fa_IR: جستجو متن - فقط برای جستجو آدرس ها

en: Address
fa_IR: آدرس

en: Addresses
fa_IR: آدرس‌ها

en: Addresses in %(country)s require a valid postcode
fa_IR: آدرس ها در %(country)s به کدپستی معتبر نیاز دارند

en: The postcode '%(postcode)s' is not valid for %(country)s
fa_IR: کد پستی ‌'%(postcode)s' برای %(country)s معتبر نیست

en: Country name
fa_IR: نام کشور

en: Official name
fa_IR: نام رسمی

en: Display order
fa_IR: ترتیب نمایش

en: Countries
fa_IR: کشور‌ها

en: Phone number
fa_IR: شماره تلقن

en: In case we need to call you about your order
fa_IR: در صورت نیاز به شما در مورد سفارش شما تماس بگیریم

en: Instructions
fa_IR: دستورالعمل‌ها

en: Tell us anything we should know when delivering your order.
fa_IR:  هر چیزی را که باید هنگام تحویل سفارش شما بدانیم به ما بگویید.

en: Shipping address
fa_IR: آدرس تحویل

en: Shipping addresses
fa_IR: آدرس های تحویل

en: User
fa_IR: کاربر

en: Default shipping address?
fa_IR: آدرس حمل و نقل پیش فرض؟

en: Default billing address?
fa_IR: نشانی پیشفرض برای ارسال صورتحساب؟

en: Product
fa_IR: محصول

en: Purchases
fa_IR: خریدها

en: Score
fa_IR: امتیاز

en: Orders
fa_IR: سفارشات

en: Name
fa_IR: نام

en: Owner
fa_IR: مالک

en: Status
fa_IR: وضعیت

en: Code
fa_IR: د

en: Email
fa_IR: پست الکترونیک

en: Options
fa_IR: تنظیمات

en: Image
fa_IR: تصویر

en: Category
fa_IR: دسته بندی

en: Categories
fa_IR: دسته بندی ها

[ctx: Product title]
en: Title
fa_IR: عنوان

en: Product type
fa_IR: نوع محصول

en: Attributes
fa_IR: ویژگی ها

en: Product options
fa_IR: تنظیمات محصول

en: Recommended products
fa_IR: محصولات پیشنهادی

en: Products
fa_IR: محصولات

en: Your product must have a title.
fa_IR: محصول شما باید عنوان داشته باشد.

en: Your product must have a product class.
fa_IR: محصول شما باید کلاس داشته باشد.

en: Primary product
fa_IR: محصول اصلی

en: Recommended product
fa_IR: محصول پیشنهادی

en: Text
fa_IR: متن

en: Date
fa_IR: تاریخ

en: File
fa_IR: پرورنده

en: Type
fa_IR: نوع

en: Required
fa_IR: اجباری

en: Product attribute
fa_IR: ویژگی محصول

en: Product attributes
fa_IR: ویژگی های محصول

en: Must be a date or datetime
fa_IR: باید تاریخ یا تاریخ و ساعت باشد

en: Must be a boolean
fa_IR:  صحیح یا غلط باشد

en: Attribute
fa_IR: ویژگی

en: Group
fa_IR: گروه

en: Product image
fa_IR: تصویر محصول

en: Product images
fa_IR: تصاویر محصول

en: Body
fa_IR: بدنه

[ctx: Anonymous reviewer name]
en: Name
fa_IR: نام

en: URL
fa_IR: پیوند

en: Approved
fa_IR: تایید شده

en: Rejected
fa_IR: رد شده

en: Total Votes
fa_IR: مجموع رای ها

en: Up
fa_IR: بالا

en: Down
fa_IR: پایین

en: Vote
fa_IR: رای

en: Votes
fa_IR: آرا

en: Thanks for voting!
fa_IR: ممنون که رای دادید

en: All products
fa_IR: کل محصولات
